چهارشنبه 30 بهمن 1398

بازدید کارشناسان معاونت میراث فرهنگی از پروژه های مرمتی در تهران

بازدید کارشناسان معاونت میراث فرهنگی از پروژه های مرمتی در تهران

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در بازدید از بازارچه عودلاجان  طرح مرمت و احیای بازارچه عودلاجان را در راستای تبدیل محورهای تاریخی شهر به مراکز فرهنگی و هنری در جذب گردشگران داخلی و خارجی و توسعه گردشگری شهری و احیای بافت تاریخی تهران دانست.

در بازدید نیم‌روزه کارشناسان معاونت میراث فرهنگی کشور از مجموعه دارالفنون ، بازارچه عودلاجان و بافت تاریخی محله سنگلج که روز گذشته یک شنبه 21 مرداد انجام شد، پروژه های مرمت شده و درحال مرمت محدوده بافت تاریخی تهران به همراه مدیر کل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران بازدید شدند.

او با بیان این‌که گذر صنایع دستی بهترین کاربری بود که بعد از مرمت برای عودلاجان در نظر گرفته شد، ادامه داد: استقبال پایین شهروندان و گردشگران از این محور به دلیل آگاهی نداشتن از راه‌اندازی چنین مرکز فرهنگی هنری در قلب تهران است.

بزرگ‌نیا تاکید کرد: مرمت بدون احیا و کاربریِ مناسب، می‌تواند باعث بازگشت بنا به شرایط اولیه و هدر رفت سرمایه‌های ملی شود، در همه‌ی پروژه‌های مرمتی که توسط شهرداری ، نهادهای دولتی و بخش خصوصی انجام می‌شود، درخواست می‌کنند تا تا کاربری مناسب را برای بناهای در دست مرمت انتخاب کنند.

وی افزود: محور تاریخی عودلاجان به دلیل مجاورت با بازار بزرگ تهران امکان خوبی برای جذب مخاطب دارد، همین حضور و رفت آمد در منطقه عودلاجان باعث حیات بخشی به کالبد خالی از سکنه منطقه می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ادامه داد : اگر بتوانیم در پروژه مرمتی و احیای عودلاجان که با مشارکت کسبه، شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی صورت گرفت، موفق عمل کنیم میتوانیم با داشتن یک الگوی مناسب و اعتمادسازی پروژه‌های مشابهی را با مشارکت بخش خصوصی انجام دهیم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.