ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1403

خدا محوری:
بر این باوریم کسب رضایت حق­تعالی در رأس تمام امور بوده و عبودیت، تهذیب نفس و رستگاری محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و در این مسیر حفظ شعائر الهی را مقدّم می­‌شماریم.


ولایت‌­مداری:
بر این باوریم که دست­یابی به موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه اجرای احکام، مبانی دین مبین اسلام، پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه میسّر نخواهد بود.


قانون­‌مداری:
براین باوریم که می‌­بایست رعایت عدل و انصاف را سرلوحه امور قرار داده و در کلیه تصمیم‌­گیری‌­ها به شکل بی­‌طرفانه و مطابق با قوانین و مقررات، اختیارات خویش را اِعمال نماییم.


خدمت صادقانه و کارآمد:
متعهد می­‌شویم با حفظ و معرفی میراث فرهنگی، هنرهای سنتی و صنایع دستی به عنوان پشتوانه حیات فرهنگی و هویّت­‌بخش، موجبات تحکیم هویت ملّی و وفاق اجتماعی را در جامعه فراهم سازیم و با توجه به نقش سازنده صنعت گردشگری در شکوفایی اقتصادی و اجتماعی با تکیه بر معیارهای فرهنگ ایرانی ـ اسلامی در جهت توسعه این صنعت بکوشیم.


صیانت از حقوق مردم :
متعهد می‌­شویم حفظ حقوق و مصالح عمومی را در تصمیم‌­گیری‌­ها و ارائه خدمت مدّنظر قرار داده و همواره بصورت شفاف در چارچوب مقررات و ضوابط، پاسخگوی مردم باشیم.


وجدان کاری :
معتقدیم نسبت به ذی­نفعان و حرفه خود احساس مسئولیت داشته و کارهای محوله را به بهترین شکل و به طور دقیق و کامل با رعایت اصول اخلاقی و اداری انجام دهیم.


امانت­داری:
معتقدیم منابع و امکانات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امانت و سرمایه ملّی بوده و در حفظ و استفاده مناسب از آن بکوشیم.


دانش­مداری:
تلاش می­‌کنیم افزایش آموخته­‌ها، بهبود نگرش، پرورش خلاقیت و نوآوری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.