دوشنبه 05 اسفند 1398

آموزش جامعه محلی اساسی ترین زیر ساخت توسعه گردشگری

آموزش جامعه محلی اساسی ترین  زیر ساخت توسعه گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در نشست کمیته هماهنگی مناطق نمونه گردشگری تاکید کرد:

آموزش جامعه محلی اساسی ترین  زیر ساخت توسعه گردشگری

 

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران روز شنبه 16 تیر ماه در نشست کمیته هماهنگی بررسی مناطق گردشگری و رونق بخشی مناطق بوم گردی استان تهران نسبت به  آموزش جامعه محلی به عنوان اساسی ترین زیر ساخت توسعه گردشگری تاکید کرد.

دلاور بزرگ نیا در جمع شهرداران ، بخشداران و دهیاران مناطق گردشگری استان تهران گفت: این آمادگی وجود دارد تا کارگاه ها و کلاس های آموزشی برای آشناسازی و توانمندی جوامع محلی در میزبانی از گردشگران در کوتاه ترین زمان ممکن  برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد : در حال حاضر تسهیل روند مراحل اداری در صدور مجوز های اقامتگاه های بوم گردی در دست اجراست که این مسئله برمبنای توسعه اقتصاد گردشگری در مناطق روستایی اجرا خواهد شد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در حاشیه این نشست گفت:توجه به مقوله های زیست محیطی و رعایت استاندار های گردشگری پایدار از الویت های رسیدگی به صدور مجوز درخواست های تاسیس بوم گردی است .

علیرضا جعفری خاطر نشان کرد : شهرستان های دماوند ، فیروزکوه ، ورامین ، شمیرانات و بخش کن شهر تهران  بیشترین ظرفیت را درحوزه تاسیس و راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی دارد . به زودی برگزاری کارگاه های آموزشی و توجیهی از منفع سرشار توسعه گردشگری روستایی در دهیاری های این مناطق برگزار می شود.

وی افزود : میزان سرمایه گذاری اولیه در تجهیز و راه اندازی یک خانه روستایی به گونه است که جامعه محلی قادر به پرداخت آن می باشند، همچنین توجیه اقتصادی اقامت گاه های بوم گردی به گونه ای است تا یک درآمد پایدار را برای روستایان ایجاد و در نهایت مانع حرکت جریان روستا به شهر شود.

در نشست کمیته هماهنگی بررسی مناطق نمونه گردشگری و رونق بخشی اقامتگاه های بوم گردی استان تهران که با حضور سیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور برگزار شد ، دهیاران و بخش داران به مشکلات  و موانع پیش روی توسعه گردشگری در مناطق خود پرداختند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.