چهارشنبه 30 بهمن 1398

تور گردشگری مزرعه با برداشت طالبی در ورامین برگزار شد

 تور گردشگری مزرعه با  برداشت طالبی در ورامین برگزار شد

تور گردشگری مزرعه همزمان با برداشت محصول طالبی در روز جمعه 15 تیرماه در روستای هدف گردشگری خاوه شهرستان ورامین برگزار شد .

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد : بسیاری از گردشگران به دنبال کسب تجربه هایی می باشند که به طور معمول در زندگی شهرنشینی غیر قابل دسترسی است ، گردشگری مزرعه به دلیل حس لذت بخشی که در تجربه چیدن محصول و همچین  آیین های که در زمان کاشت و برداشت   برگزار می شود ، گردشگران قابل توجه ای  را به خود اختصاص می دهد.

بزرگ نیا  با اعلام اینکه : گردشگری روستایی و مزرعه در استان تهران بسیار مغفول مانده است گفت : تنوع بالا در محصولات باغی ، کشاورزی و شرایط آب هوایی  می تواند تهران را به یکی از مقاصد گردشگری مزرعه تبدیل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با تاکید اینکه: بسیاری از محصولات باغی و کشاورزی در سطح استان نظیر طالبی ورامین ،سیب، گیلاس و گردوی دماوند و فیروزکوه ، توت بخش کن ، آلو و گوجه شهریار از نظر کیفت ، طعم و مزه بسیار شهره می باشد افزود : بی تردید برای گردشگران بسیار خاطره انگیز است تا چیدن این محصولات را تجربه کنند.

وی ادامه داد : توجه و توسعه گردشگری روستایی و مزرعه موجب توسعه پایدار و توقف جریان مهاجرت روستا به شهر می شود ، به همین منظور کلاس ها و کارگاه های آموزشی برای روستاهای هدف گردشگری که در جذب گردشگری مزرعه ظرفیت داشته  از سوی منظور اداره کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار می شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.