دوشنبه 05 اسفند 1398

پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران: انتخاب ری به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام‎

پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران: انتخاب ری به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام‎

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در همایش "گردشگری در آینه ری" که روز چهارشنبه 13 خرداد در سالن همایش های شهرداری منطقه 20 برگزار شد  اعلام کرد: شهرستان ری به دلیل وجود  بارگاه متبرک حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ،   امام زادگان و بزرگان  جهان اسلام  و حضور میلیونی گردشگران مذهبی در سال میتواند به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب و معرفی شود.

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت : با توجه به ظرفیت های فرهنگی ، تاریخی و مذهبی در شهر ری این فرصت وجود دارد تا گردشگری متنوعی را برای این شهرستان تعریف کرد .

بزرگ نیا با تاکید اینکه : مطالعات پژوهشی در ری باید منتهی به پروژه های عملیاتی  شود: افزود اجرای طرح جامع میراث فرهنگی ری موجب می شود تا حریم و ضوابط آثار تاریخی بدرستی صیانت شود.

وی در ادامه با استقبال از طرح پیشنهادی اعضای علمی نشست در نام گذاری"روز ری" در تقویم سالانه کشور و تجلیل از مشاهیر و مفاخر فرهنگی این شهرستان گفت : نباید رویدادهای بزرگ فرهنگی شهرستان ری به دلیل مجاورت با پایتخت نادیده گرفته شود .

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت : امروز دیگر زمان خام فروشی جاذبه های گردشگری نیست ، اگر میخواهیم برای گردشگری محصولی با نگاه علمی تعریف کنیم باید توسعه پایدار را در همه ی ابعاد تصمیات مد نظر داشته باشیم.

بزرگ نیا ادامه داد : روزهای سخت دهه های  گذشته در ایجاد یک تعامل فراسازمانی برای توجه به صنعت گردشگری به پایان رسیده و امروز مجموعه مدیریت شهری نقش پرنگ و موثری در گردشگری شهری ایفاد می کند.

نشست گردشگری در آینه ری با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، شهرداران و مدیران گردشگری مناطق 22 گانه شهرداری و علاقه مندان به صنعت گردشگری در سالن اجتماعات شهرداری منطقه 22 برگزار شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.