جمعه 09 خرداد 1399

ویژه برنامه روز جهانی کودک در موزه های فرش و آبگینه برگزار شد

ویژه برنامه روز جهانی کودک در موزه های فرش و آبگینه برگزار شد

معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت : همزمان با 16 مهر روز جهانی کودک در راستای  ترویج فرهنگ حضور و بازدید کودکان از موزه ها ویژه برنامه  " کودک و موزه " در  موزه های رضا عباسی و فرش استان تهران برگزار شد.

محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه؛ برگزاری کارگاه بافت و قصه خوانی برای دانش آموزان مقطع دبستانی در موزه فرش و کارگاه نقاشی و قصه خوانی در موزه آبگینه  مورد خرسندی و شادی کودکان بوده است افزود : بیان و شرح آثار موزه ای به زبان قصه و کودکانه می تواند موزه ها را برای کودکان بسیار جذاب کند.

شیخ الاسلامی افزود :فنون مهارت های ارتباطی با کودکان از نیاز های اساسی است که راهنمایان موزه باید به آن تسلت کافی داشته باشند.

او ادامه داد : به همین منظور همکاری و مشارکت  موزه های تابعه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران با نهاد های آموزشی در حوزه کودکان باید بیش از گذشته افزایش پیدا کند.

معاون میراث فرهنگی استان تهران خاطر نشان کرد : توسعه پایدار کشور در گروه ایجاد  علاقه در نسل آینده نسبت به تاریخ و فرهنگ کشور است و اگر امروز از توسعه سیاسی ، اتقصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور صحبت می کنیم باید برای هویت بخشی به کودکان برنامه ریزی کنیم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.