چهارشنبه 09 مهر 1399

دعوت مدیر کل استان تهران برای بازدید از نمایشگاه آثار تاریخی "از دشت تا کوهپایه "

دعوت مدیر کل استان تهران برای بازدید از نمایشگاه آثار تاریخی  "از  دشت تا کوهپایه "
 

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران از همه ی خانواده های تهرانی خواست  با دیدار از نمایشگاه "از دشت تا کوهپایه "که به معرفی ۱۱۰ اثر بدست آمده از کاوش های باستان شناسی منطقه چشمه علی ری و قیطریه تهران در موزه ملی ایران  اختصاص دارد، هویت شهری را به عنوان مهم ترین داشته فرهنگی و اجتماعی یک ملت و جامعه به فرزندان خود هدیه دهند.

پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه ؛این نمایشگاه به همت موزه ملی به عنوان موزه مادر به مناسبت هفته تهران گشایش یافته است افزود :شناخت هویت توسعه پایدار شهری را به همراه دارد و اگر امروز میخواهیم از گفتمان پیشرفت تهران در مسیر توسعه  اقتصادی ،سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی صحبت کنیم باید هویت و داشته های تاریخی خود را به درستی در جامعه معرفی کنیم . 

او خاطر نشان کرد:حس تعلق مکانی به شهروندان باعث افزایش مشارکت های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جامعه خواهد شد در همین راستا سعی میکنیم با برگزاری تورهای تهران قدیم برای شهروندان در کنار برگزاری نمایشگاه های موضوعی در موزه ها هویت و تاریخ تهران را معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت : آثار بدست آمده از کاوش های باستان شناسی نشان می دهد تهران به عنوان پایتخت یک کشور دارای تمدن چند هزارساله بر خلاف بعضی از کلان شهرهای مطرح جهان نیازی به هویت و تاریخ ساختگی و جعلی ندارد . 

اواز مدیران مدارس شهر تهران خواست تا اردوی بازدید دانش آموزان و حتی دبیران تاریخ از این نمایشگاه بسیار غنی را در برنامه های آتی خود قرار دهند 

یادآور می شود این نمایشگاه در طبقه اول موزه ایران باستان تا پایان مهرماه ۹۸ پذیرای علاقه مندان و تهران پژوهان است .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.