جمعه 22 فروردین 1399

معاون میراث فرهنگی استان تهران کوزه های سفالی کشف شده در ورامین شکسته و خالی بوده است

معاون میراث فرهنگی استان تهران کوزه های سفالی کشف شده  در ورامین شکسته و خالی بوده است

معاون میراث فرهنگی استان تهران در خصوص انتشار برخی اخبار در شبکه های مجازی در خصوص ماهیت و محتوای کوزه های سفالی کشف شده در ورامین گفت : این سفال ها متعلق به اواخر دوره ساسانی است و تمامی ظروف جنبه کابردی و روزمره داشته است.

محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه؛ ظروف سفالی بدست آمده در حفاری چاه از ابتدا شکسته در دل خاک بدست آمده است گفت : تنها مرجع اعلام اخبار باستان شناسی در استان تهران نظر کارشناسان معاونت میراث فرهنگی استان تهران است که از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

معاون میراث فرهنگی تهران گفت سفال‌ها حین عملیات حفر یک حلقه چاه جذبی در خارج از محوطه امامزاده یحیی (ع) برای جمع آوری آب باران و آب سطحی کشف شد که پس از اطلاع از این موضوع کارشناسان معاونت میراث فرهنگی در محل حاضر و عملیات عمرانی متوقف شد.

شیخ الاسلام خاطر نشان کرد : اظهار نظر نهایی و اتخاذ تصمیم علمی در این خصوص منوط به انجام مطالعات باستان شناسی در محدوده مورد نظر بوده و با انجام هماهنگیهای لازم با شهرداری ورامین و پژوهشکده باستان شناسی ، پس از انجام مطالعات تکمیلی ، نتایح اعلام خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.