چهارشنبه 30 بهمن 1398

برپایی کارگاه آموزشی شیشه و سفال برای کودکان در موزه آبگینه

برپایی کارگاه آموزشی شیشه و سفال برای کودکان در موزه آبگینه

در هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها، کارگاه های آموزشی موزه آبگینه میزبان کودکان و نوجوانان می شود.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، شهربانو جهان آرایی، مدیر موزه آبگینه و سفالینه با اعلام این خبر گفت: همواره فرهنگ‌سازی و آشنایی نسل جدید با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی از اهداف این موزه بوده است او ادامه داد ، با هماهنگی های انجام شده در روز چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت این موزه میزبان گروهی از دانش آموزان دبستانی بود که ضمن بازدید هدفمند از موزه، در این ورکشاپ شرکت نموده و نقاشی روی ظروف سفالین را تجربه کردند.

جهان آرایی افزود: این موزه که تنها موزه تخصصی شیشه و سفال کشور است که در هفته میراث فرهنگی اقدام به برگزاری ورکشاپ بازآفرینی نقوش باستانی بر روی شیشه و سفال توسط نرگس ممبنی نموده که از بیست و سوم اردیبهشت شروع شده و تا سی ام اردیبهشت اجرا می شود.

مدیر موزه آبگینه افزود: با توجه به استقبال دانش آموزان و والدین ، موزه آبگینه در روز شنبه بیست و هشتم اردیبهشت هم میزبان گروه دیگری از دانش آموزان خواهد بود و ایشان در محوطه این عمارت قاجاری به نقاشی روی ظروف سفالین خواهند پرداخت.

جهان آرایی برگزاری ورکشاپ های متنوع شیشه و سفال را از برنامه های مهم موزه آبگینه و سفالینه طی سال اخیر برشمرد و افزود: این موزه در بیست و هشتمین روز اردیبهشت که مصادف با روز جهانی موزه ها است ورکشاپ معرق شیشه را با تدریس فریبا مولازاده دانش آموخته کارشناسی ارشد صنایع دستی و فعال در رشته شیشه گری برگزار می شود.

موزه آبگینه و سفالینه از موزه های مهم شهر تهران می‌باشد که در خیابان سی تیر قرار گرفته و همواره مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفت است.

تهیه و تنظیم: سعیده قهرمانی

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.