ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

آغاز پویشی شهروندی در روز جهانی موزه ها "تهران قدیم ،موزه ای به وسعت یک شهر"

آغاز  پویشی شهروندی در روز جهانی موزه ها  "تهران قدیم ،موزه ای به وسعت یک شهر"

مدیر کل میراث فرهنگی استان از آغاز پویشی شهروندی همزمان با روز جهانی موزه ها (28 اردیبهشت ماه ) با عنوان «تهران قدیم ،موزه ای به وسعت یک شهر »خبر داد.

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه: بیشترین  تعداد موزه ها و ابنیه تاریخی در محدوده تهران قدیم قرار دارد گفت : آغاز این پویش شهروندی به منظور فرهنگ سازی و توجه بیشتر به محدوده بافت تاریخی تهران شک گرفته است.

جانفشان گفت: بدون شناخت از هویت نمی‌توان بین شهروند و شهر پیوند برقرار کرد. اگر جامعه با تاریخ خود غریبه نباشد، بسیاری از اهداف شعارهای توسعه پایدار شهری با کمترین هزینه  اجرایی خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در ادامه افزود : هویت شهر تهران را نباید به صورت تک بنایی نگاه کرد، ما به دنبال ایجاد یک نگرش جامع و فراگیر در بین شهروندان و مسئولین هستیم تا محورهای تاریخی در قلب تاریخی پایتخت شکل بگیرد.

وی افزود : بر خلاف بسیاری از کلانشهر های جهان که به دنبال ساخت تاریخ و هویت جعلی برای خود هستند ، تهران با وجود تاریخ و میراث فرهنگی به جای مانده نیازی به این کار ندارد.

جانفشان ضمن تقدیر از اقدامات اخیر مجلس به منظور طرح حمایت از احیاء و مرمت بافت های تاریخی گفت : تعریف جامع از اصلاحات حوزه میراث فرهنگی و بافت ها تاریخی در این طرح  قانونی می تواند خط کش و معیار تمامی تصمیمات نهاد های دولتی و شهرداری ها در برخورد با بافت های تاریخی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران ضمن دعوت از تمامی شهروندان برای پیوستن به این پویش مردمی خاطر نشان کرد : برنامه های پویش شهروندی "تهران قدیم ، موزه ای به وسعت یک شهر" در قالب مسابقه عکس موبایلی و دوربین های حرفه ای برگزار می شود.

گفتنی است علاقه مندان برای پیوستن به این پویش شهروندی با مراجعه به سایت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نشانی Tehran.ichto.ir کسب اطلاعات کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.