دوشنبه 05 اسفند 1398

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران: از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن استقبال می کنیم

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران:  از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن استقبال می کنیم

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در دیدار روز یکشبه 29 اردیبهشت ماه  با شهردار منطقه 5 تهران گفت : از طرح پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل تاریخی کن استقبال می کنیم.

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام اینکه : بخشی از تاریخ و هویت منطقه کن در نقش ارتباطی این پل تاریخی گره خورده است گفت : برلزوم مرمت پل تاریخی کن که بر اثر طغیان رودخانه در فروردین ماه سال جاری آسیب دیده است تاکید کردیم.

جانفشان با اعلام اینکه: حفظ کوچه باغ های کن به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی پایتخت در دستور کار معاونت میراث فرهنگی استان قرار گیرد ، ابراز امیدواری کرد تا در سال 98 آثار طبیعی استان شناسایی و  در فهرست آثار ملی ثبت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران  حفظ جاذبه طبیعی را همانند با حفظ میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت ارزشمند دانست؛ و افزود : همانگونه که منطقه 12 به عنوان بافت تاریخی تهران قدیم ارزشمند است، جاذبه های طبیعی منطقه شمیرانات و کن نیز برای شهر تهران پراهمیت و ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد خوشبختانه در سال‌های اخیر نگاه شهرداری ها عوض شده و نگاه آن ها به میراث‌فرهنگی که هویت شهر را تشکیل می‌دهد نگاه حمایتی است.

گفتنی است طغیان رودخانه کن در روستای کن در دوشنبه ۱۲ فروردین، بخش‌های اصلی پل آجری قاجاری «کن» تخریب شد، پایه میانی، عرشه پل و پشت‌بند پل آجری کن که در دوره قاجار روی رودخانه کن و به عنوان تنها راه ارتباطی روستاهای شمال رودخانه با ده کن ساخته شده بود، تخریب شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.