چهارشنبه 30 بهمن 1398

برنامه های روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در استان تهران

  • 28 فروردین 1398
  • 09:31
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 182 بازدید
  • Article Rating
برنامه های روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در استان تهران

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت : برنامه های روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در دو بخش مخاطب عام و خاص در روزهای 28 و 29 فروردین ماه برگزار می شود.

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: بر اساس شعار سال جهانی روز جهانی بناها و وحوطه های تاریخی از منظر روستایی  چهارمین نشست تخصصی میراث فرهنگی و توسعه شهری با موضوع "مناظر روستایی استان تهران" در روز 28 فروردین ماه با حضور چهره های علمی و دانشگاهی در موزه فرش برگزار می شود.

بزرگ نیا گفت : تور تخصصی برای دانشجویان رشته های مرتبط با میراث فرهنگی نیز به مقصد روستای تاریخی خاوه شهرستان ورامین  در روز پنج شنبه 29 فروردین ماه برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه : روستاهای هدف گردشگری استان تهران در مقایسه با جاذبه های شهرری در بین شهروندان کمتر معرفی و شناخته شده است گفت : شعار جهانی سال 2019 فرصت مناسبی است تا روستاهای تاریخی – فرهنگی و هدف گردشگری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: برنامه‌هایی که در روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی ویژه عموم شهروندان برگزار می‌شود، بیشتر با هدف افزایش حساسیت جامعه در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی است که در قالب تورهای عصرانه بازدید از بافت تاریخی تهران قدیم در روز 29 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.