یکشنبه 22 تیر 1399

ارتقای کیفی خدمات ریلی نسبت به سال گذشته محسوس است

  • 01 فروردین 1398
  • 10:10
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 61 بازدید
  • Article Rating
ارتقای کیفی خدمات ریلی نسبت به سال گذشته محسوس است

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران؛ ولی تیموری -  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - که در 29 اسفند، آخرین روز از سال 1397 با  بازدید از ایستگاه راه آهن تهران، صحبت‌هایی را نیز با مسافران داشته است، اظهار کرد: راه آهن به عنوان یکی از وسایل نقلیه عمومی، به واسطه داشتن ضریب ایمنی بالا، همیشه مورتوجه مسافران بوده و است.

او با بیان این که ارتقای کیفی خدمات راه‌آهن نسبت به سال‌های گذشته، کاملا محسوس است، افزود: از سوی دیگر این مسیر ریلی از لحاظ کمی در تعداد قطارها و افزایشِ ظرفیتِ آن ها نیز موفق عمل کرده است.

وی استقبالِ مسافران از راه آهن و قطارهایی که بلیت آن‌ها در عرض چند شبانه روز به فروش رسیده‌اند، را نشان از این دانست که باید در حوزه تامین و توسعه زیرساخت‌های ریلی و راه اهن بیش از پیش فعال شویم.

تیموری با بیان این که هر قدر ظرفیت راه آهن و حمل و نقل ریلی افزایش یابد، قطعا به همان میزان، آن در کاهش تصادفات جاده‌ای که یکی از معضل‌های سفرهای نوروزی است، تاثیر مستقیم دارد؛ تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی به عنوان سازمان متولی امر گردشگری کشور، از توسعه زیرساخت‌ها در حوزه راه اهن حمایت می‌کند، از سوی دیگر مسئولان مسیرهای ریلی نیز در برنامه ریزی های خود تلاش می کنند تا حداکثر توان و ظرفیت شان را به کار بگیرند.

او راه‌اندازی قطارهای گردشگری از مقاصد مختلف در طول سال‌های گذشته را یکی از اقدامات ابتکاری مناسب توسط شرکت راه آهن در طول سال‌های گذشته دانست و افزود: نمونه بارز این اتفاق در منطقه غرب کشور رخ داد که استقبال مردم از دو روز مانده به آغاز تعطیلات خود را نشان داد، با توجه به این که همه‌ی صندلی‌ها و ظرفیت های موجود رزو شده بودند.

معاون گردشگری این اتفاق را پیامی خوب در حوزه ریلی و به خصوص خدمات گردشگری دانست که مورد توجه مردم است و افزود: قطعا این اتفاق به توسعه زیرساخت‌ها کمک می‌کند.

تیموری گفت: نظرسنجی‌های انجام شده از مسافران نشان می‌دهد راه آهن ما به سمت ارتقای کیفیت در عرصه سفر و مسافرت گام برداشته و برنامه ریزی خوبی در این زمینه دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.