ﺳﻪشنبه 08 مهر 1399

مدیر کل میراث فرهنگی استان : تهران مقصد مناسبی برای جذب گردشگران روسی است

  • 01 فروردین 1398
  • 10:00
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 76 بازدید
  • Article Rating
مدیر کل میراث فرهنگی استان :  تهران مقصد مناسبی برای جذب گردشگران روسی است

انوشیروان محسنی بندپی  استاندار تهران همراه با دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران و جمعی از مدیران استانی  صبح امروزدوشنبه 27 اسفندماه در نشست مشترک با لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با اشاره به حسن همجواری دو کشور ایران و روسیه در برقراری روابط استراتژیک و راهبردی اظهار داشت: روسیه به عنوان متحد راهبردی جمهوری اسلامی از ظرفیت‌های منحصر به فردی در زمینه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های دوجانبه برخوردار است.

 دلاور بزرگ‌نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران نیز با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری تهران برای گردشگران روسی اظهار داشت: جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان تهران مقصد مناسبی برای گردشگران روسی محسوب می‌شود.

بزرگ نیا گفت: آثار تاریخی و فرهنگی  ارزشمندی نظیر ساختمان باغ موزه قصر ، مدرسه دارالفنون  از معمار مشهور روسی  نیکولای مارکوف در تهران وجود دارد که نشان‌دهنده عمق روابط راهبردی میان دو کشور است که تمام تلاش‌ها باید برای حفط و تداوم این تاریخ به‌کار گرفته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران سپس با اشاره به نقش برگزاری هفته‌های فرهنگی در شناساندن فرهنگ و تاریخ کشورها افزود: هفته‌های فرهنگی مشترک بین دو کشور در قالب برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی می‌تواند ضمن اثربخشی سبب جذب گردشگر در دو کشور شود.

وی با اعلام آمادگی برای چاپ آثار ایرانی به نمایش گذاشته شده در موزه های روسیه در قالب کتاب های فرهنگی گفت : توسعه روابط فرهنگی میتواند به گسترش تعاملات گردشگری دو کشور منجر شود.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه روسیه در حوزه کاوش و مرمّت آثار تاریخی کشوری پیشرو است خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر پروژه‌های بزرگی در حوزه گردشگری استان تهران با همکاری بخش خصوصی شروع شده است که با توجه به ظرفیت‌های گردشگری تهران هرگونه سرمایه‌گذاری در این حوزه قطعاً می‌تواند سودآور باشد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.