چهارشنبه 15 مرداد 1399

تالار پیش از اسلام موزه رضا عباسی 15 اسفند بازگشایی می شود

تالار پیش از اسلام موزه رضا عباسی 15 اسفند بازگشایی می شود

موزه رضا عباسی در راستای اهداف خود و به منظور پویایی و ایجاد انگیزه برای مخاطبین، همزمان با بازگشایی تالار پیش از اسلام که پس از اتمام فاز دوم بهسازی موزه آماده پذیرش بازدیدکنندگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، موزه در نظر دارد  مصادف با روز درختکاری( 15 اسفند ماه) تالار پیش از اسلام را با محوریت جایگاه درخت در آثار پیش از تاریخ و دوران اسلامی  از آثار مخزن چیدمان و بازگشایی کند و آثار به نمابش در آمده در این تالار با محوریت درخت در هنر ایرانی در این دوران انتخاب می شود.

از دیگر اقدامات بازگشایی طرح استقبال از بهار و نوروز، جایگزینی تعدادی از اشیاء نادیده موجود در مخزن در تالارهای موزه به جای آثار به نمایش گذاشته قبلی و همچنین نمایش فیلم درخت زندگی اثر " علیرضا قاسم خان " با هماهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در تالار پیش از اسلام برای بازدیدکنندگان، از برنامه های روز افتتاحیه است

در کنار این برنامه، نمایشگاهی از آثار دانش آموزان هنرمند مجتمع "تقوا" با مضمون "درخت و موزه رضا عباسی" در نمایشگاه موقت موزه برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این نمایشگاه جذب جوانان و نوجوانان به موزه و آثار فرهنگی و تاریخی است.

موزه رضا عباسي درخيابان شريعتي. نرسيده به پل سيد‌خندان. پلاک 892 قرار دارد. علاقه‌مندان براي اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره تلفن88535135 تماس بگيرند.

تهیه و تنظیم: سعیده قهرمانی

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.