چهارشنبه 30 بهمن 1398

تفاهم نامه همکاری ادارات کل میراث فرهنگی و آموزش پرورش تهران امضا شد

تفاهم نامه همکاری ادارات کل میراث فرهنگی و  آموزش پرورش تهران امضا شد

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت : تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با هدف حمایت از تولید  و عرضه دست ساخته های دانش آموزشی در حوزه صنایع دستی و همچنین معرفی رشته گردشگری برای دانش آموزان هنرستانی منعقد شد.

بزرگ نیا با اعلام اینکه: این تفاهم نامه به صورت سه جانبه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به عنوان ناظر بر حسن اجرای تعهدات طرفین و هماهنگ کننده سازمان ها  و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شده است گفت : ترویج فرهنگ حمایت از صنایع دستی به عنوان یک کالای ایرانی در مدارس از اهداف سازمانی  بود که با اجرای این تفاهم نامه جامع عمل پیدا خواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد : برای تحقق توسعه پایدار در حوزه های گردشگری و صنایع دستی نیازمند فرهنگ سازی از مدارس هستیم ، به همین منظور معرفی رشته های دانشگاهی در سه حوزه فعالیت اداره کل برای دانش آموزان شهر تهران نیز مورد تفاهم قرار گرفت.

وی افزود : فراهم کردن  فرصت عرضه و فروش آثار هنری دانش آموزان در نمایشگاه های صنایع دستی از دیگر بندهای مورد توافق در این تفاهم نامه بود که امیدواریم با انجام این کار دانش آموزان مصمم تر از گذشته در تولید صنایع دستی قدم بردارند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.