چهارشنبه 30 بهمن 1398

تشکیل کمیته گردشگری هنری در آستانه برگزاری جشنواره های فجر

تشکیل کمیته گردشگری هنری در آستانه برگزاری جشنواره های فجر

نخستین جلسه هم اندیشی توسعه گردشگری هنری در آستانه برگزاری رویدادهای دهه فجر  با حضور معاون امور هنری  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار و  پیشنهاد تشکیل کمیته دائمی گردشگری هنری مورد تصویب اعضاء قرار گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اعلام اینکه : رویدادهای ملی و بین المللی هنری محرکی است برای توسعه گردشگری شهری ادامه داد : هنر زبان و فهم  مشترک تمام ملت ها و اقوام است که می توان از این موضوع برای جذب علاقه مندان به حوزه تئاتر ، موسیقی و هنرهای تجسمی بهره برد.

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران: برگزاری جشنواره های هنری فجر را بزرگترین فرصت پیش رو برای جذب گردشگران هنری به استان تهران دانست و تاکید کرد : تهرانگردی هنری و گالری گردی از برنامه هایی است که برای علاقه مندان به حوزه هنر در ایام بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

بزرگ نیا گفت : به منظور هماهنگی و هم افزایی بیشتر در معرفی رویدادهای هنری و بهره مندی از آن  در توسعه صنعت گردشگری  ، پیشنهاد تشکیل کمیته گردشگری هنری توسط معاون گردشگری کشور مطرح که با استقبال اعضا مورد تصویب قرار گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت : برپایی کارگاه های صنایع دستی در رشته تولید سازهای سنتی در محل های برگزاری جشنواره موسیقی از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در جلسه  بود که در صورت فراهم شدن مقدمات آن اجرایی خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.