چهارشنبه 30 بهمن 1398

برگزاری بزرگترین آئیین شکرگزاری انار در پایتخت

برگزاری بزرگترین آئیین شکرگزاری انار در پایتخت

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت : مراسم شکرگزاری انار به عنوان یک آئین باستانی از استان های غربی کشور  از تاریخ 24 الی 30 آذرماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در حال برگزاری است.

شهرام علیمحمدی معاون گردشگری استان تهران با اعلام اینکه : این رویداد به عنوان بزرگترین آئین شکرگزاری انار در پایتخت با تنبور و دف نوازی جمعی هنرمندان منطقه ارومانات استان کرمانشاه اجرا می شود  افزود : حفظ و ترویج آئین های اقوام ایرانی ضمن ایجاد نشاط اجتماعی  موجب همبستگی و اتحاد ملی شود.

علیمحمدی گفت :بسیاری از آئین های ایرانی به رابطه شکرگزاری و قدرانی از خالق هستی برای ارزانی نعمت های الهی در نزول باران رحمت و محصول فراوران مزارع و باغ در هنگام برداشت پرداخته است که برگزاری این چنین رویدادهایی می تواند جامعه شهرنشینی مثل تهران را با  تاریخ و هویت سرزمینی  پیوند دهد.

وی  در حاشیه بازید از اولین روز  جشنواره آئین شکرگزاری انار گفت: تهران میتواند نقش یک پایتخت فرهنگی را در کنار مسائل سیاسی و  اقتصادی ایفا کند و میزبان جشنواره ها و رویدادهای  سایر استان ها و اقوام با هدف توسعه و جذب گردشگران باشد.

علیمحمدی گفت : ایجاد یک تقویم سالانه  از برگزاری رویدادهای ملی و استانی در تهران می تواند موجب شود تا دفاتر خدمات مسافرتی با یک طرح و برنامه قبلی اقدام به جذب گردشگران کنند ، به همین منظور  تقویم نمایشگاهی و رویدادی استان تهران در  سال 98 تا پایان سال جاری منتشر و در اختیار دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی قرار خواهد گرفت .

معاون گردشگری استان تهران افزود : نخستین جشنواره انار استان های غربی کشور در تهران با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ،  کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ، به مدت هفت روز  از ساعت 9 تا 19 در محوطه اصلی کاخ نیاوران برگزار می شود.

وی ادامه داد : اجرای موسیقی دف و تنبور، شاهنامه خوانی به زبان کردی، اجرای حرکات نمایشی با اسب و انارگردانی و نمایشگاه سوغات استان ها از جمله برنامه های که در این جشنواره در حال برگزاری است.

 لازم به ذکر است جشنواره آئینی انار روز سه شنبه 27 آذر ماه به مناسبت وفات حضرت معصومه (س) برگزار نمی گردد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.