دوشنبه 05 اسفند 1398

نظارت صنفی سفره خانه داران سنتی بر صدور مجوزها

نظارت صنفی سفره خانه داران سنتی بر صدور مجوزها

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در دیدار با اعضای جامعه سفره خانه داران سنتی استان تهران بر لزوم همکاری برای  صدور مجوزهای صادر شده در این حوزه تاکید کرد.

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت : سفره خانه های سنتی فرهنگستانی است از آداب و رسوم میهمان نوازی و پذیرایی ایرانی و به همین منظورصدور پروانه فعالیت این صنف در قانون به  میراث فرهنگی محول شده است ،در غیر اینصورت اگر تنها هدف ایجاد یک رستوران برای ارائه غذا بود متولی میتوانست هر صنف و سازمان دیگری باشد.

بزرگ نیا افزود : در گزارش صنفی هر مکانی که مجوز سفره خانه داشته باشد اما با سطح استاندارها و خدمات که در آئین نامه تعریف شده است مغایرت داشته باشد فرجه ای چند ماه برای اصلاح  و رسیدن به سطح  خدمات مطلوب داده می شود و در نهایت  پس از تایید جامعه سفره خانه داران سنتی پروانه بهره برداری تمدید می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت : تخفیف های مالیاتی برای تاسیسات گردشگری و میراث فرهنگی  به منظور توسعه صنعت گردشگری و صیانت از میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است و این اجازه داده نخواهد شد که افرادی  که قالبا تعداد آنها بسیار انگشت شمار است برای فرار مالیاتی و کاهش هزینه ها از مجوزهای صادر شده سوءاستفاده کنند.

 
 
 
 
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.