دوشنبه 07 بهمن 1398

نقش پررنگ نهادهای مردمی در تحقق توسعه پایدار گردشگری

  • 17 اردیبهشت 1397
  • 13:45
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 69 بازدید
  • Article Rating
نقش پررنگ نهادهای مردمی در تحقق توسعه پایدار گردشگری

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن متخصصان  گردشگری ایران که عصرگاه روز یک شبه ( 16 اردیبهشت ماه) برگزار شد گفت : انجمن ها به دلیل ساختار مدنی که دارند نقش یک  پل ارتباطی بین فعالین صنعت گردشگری ، بخش دولتی و عموم مردم  را در جامعه ایفاد می کنند.

بزرگ نیا در این دیدار گفت : ما گردشگری را صنعتی میدانیم که تا کنون برای آن یک محصول برنامه ریزی شده و هدفمند در استان تعریف نکرده ایم ،اگر بخواهیم یک توسعه پایدار گردشگری را در استان شاهد باشیم باید نقش و مشارکت انجمن های علمی و تخصصی را در فرآیندهای برنامه ریزی و  تصمیم ساز ی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی پرنگ نماییم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد : نظام ما برخواسته از مردم است پس باید در تمامی امور خواست و نظر مردم شرط اجرای برنامه ها باشد و این اندیشه باید در تمامی سطوح میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان تهران رعایت شود.

او  گفت : انجمن متخصصان گردشگری ایران یک انجمن برخواسته از بخش علمی و فعالین باتجربه در بخش خصوصی است که همین امر موجب شده تا پیشنهادات و نظرات ارائه شده راهکارهای منطقی و  قابل اجرا و در استان تهران باشد.

بزرگ نیا  آمار و اطلاعات را پیش نیاز هرگونه سیاست گذاری در حوزه گردشگری عنوان کرد و افزود : داشتن آمار دقیق موجب شناخت روشن از وضعیت گردشگری در استان تهران خواهد شد .

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران خواستار حضور نمایندگان انجمن متخصصان گردشگری در جلسات و کمیسیون های تخصصی معاونت گردشگری استان شد و ادامه داد :فعالیت داوطلبانه افراد باتجربه  و متخصص در انجمن ها  موجب اعتماد و اقبال عمومی به  سیاست ها و برنامه های سمن ها می شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.