چهارشنبه 30 بهمن 1398

برگزاری تورهای شمیران گردی در ایام نوروز 97

  • 03 فروردین 1397
  • 13:40
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 70 بازدید
  • Article Rating
برگزاری تورهای شمیران گردی در ایام نوروز 97

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در بازدید از ستاد خدمات سفر شهرستان شمیرانات گفت : جاذبه های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی در کنار آب هوای مناسب موجب شده تا شهرستان شمیرانات به یک منطقه گردشگری با ظرفیت بالا در جذب مسافران به ویژه ایام نوروز تبدیل شود.
بزرگ نیا گفت : بخش رودبار قصران و لواسانات شهرستان شمیران به دلیل مجاورت و فاصله زمانی اندک با شهر تهران شرایطی را فراهم کرده که شهروندان اوقات استراحت و فراغت خود را در طبیعت این مناطق سپری کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران بیان اینکه: هرگونه آسیب و دست اندازی به طبیعت این مناطق در قالب ایجاد تاسیسات گردشگری خسارتی غیرقابل جبران است تاکید کرد : هیچ گونه مجوز گردشگری بدون آسیب شناسی از تهدیدات و خطرات زیست محیطی صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد : از تاسیس و راه اندازی اقامت گاه های بوم گردی و اکوکمپ های کوهستانی در شهرستان شمیرانات حمایت و مساعدت قانونی می کنیم ، با توجه به بازار هدف چند میلیونی شهر تهران قطعا هرگونه سرمایه گذاری در ایجاد اقامت گاه های بوم گردی صرفه اقتصادی خواهد داشت.
دلاور بزرگ نیا ضمن دعوت از شهروندان و مسافران تهران برای بازدید از مراکز فرهنگی نظیر کاخ سعدآباد و نیاوران گفت: تورهای شمیران گردی با رویکرد معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی منطقه یک راه اندازی شده است و شهروندان و مسافران تهرانی می توانند با مراجعه به 11 ایستگاه اطلاع رسانی شهرداری در سطح منطقه جهت ثبت نام و حضور در این تور ها اقدام کنند.
شهروندان در تورهای شمیران گردی از باغ قلمستان، باغ فردوس ،موزه سینما، موزه موسیقی، خانه موزه دکتر حسابی، باغ هنر ایرانی، موزه تماشاگه زمان و مجموعه سعدآباد بازدید می کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.