چهارشنبه 20 فروردین 1399

مدیر کل در مراسم روز جهانی جهانگردی :تهرانی‌ها هنوز شهر خود را نمی‌شناسند

مدیر کل در مراسم روز جهانی جهانگردی :تهرانی‌ها هنوز شهر خود را نمی‌شناسند

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران با اشاره به اینکه تهران از معبر به مقصد گردشگری و سفر تبدیل شده است، گفت: با این وجود هنوز تهرانی‌ها شهر خود را به خوبی نمی‌شناسند.

 

دلاور بزرگ‌‌نیا در مراسم روز جهانی جهانگردی در مدرسه دارالفنون اظهار داشت: شرایط کنونی کشور در زمینه گردشگری متفاوت شده است به نوعی که گردشگری تبدیل به صنعتی شده است که باید از خام فروشی گردشگری پرهیز شود و محصول متنوع به مخاطب ارائه شود که نیاز آن برندسازی و بازاریابی صحیح است.

وی ادامه داد: یکی از مؤلفه‌های مهم گردشگری ایران، محصول فرهنگی است که باید داشته‌های فرهنگی خودمان را در قالب میراث فرهنگی ارائه کنیم، که یکی از بهترین ابزارهای گردشگری امروز دنیا گردشگری دیجیتال است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران تصریح کرد: امروزه دیگر گردشگری صرف یک جابه‌جایی نیست زیرا برخلاف گذشته که افراد پس از سفرهای طولانی اقدام به نوشتن سفرنامه می‌کردند امروزه هر فرد در حین سفر با استفاده از فضای مجازی می‌تواند افراد دیگر را نیز در سفر خود شریک کند.

بزرگ‌نیا به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران به پتانسیل‌های گردشگری پرداخت و گفت: تهران دیگر از یک معبر به مقصد تبدیل شده است، کما اینکه هنوز تهرانی‌ها به خوبی شهر خود را نمی‌شناسند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران خاطرنشان کرد: باید برای ارتقای فرهنگی گردشگری در تهران ــ تهرانی‌ها با غذاها و نوع لباس و محله‌های قدیمی آن آشنا شوند.

مراسم روز جهانی جهانگردی در مدرسه قدیمی دارالفنون با حضور دانش‌آموزان و فعالان گردشگری و سفر از جمله برادران امیدوار ــ نخستین گردشگران ایرانی‌ ــ برگزار شده است.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.