ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

دومین نمایشگاه دست آفریده های عاشورایی افتتاح شد

دومین نمایشگاه دست آفریده های عاشورایی افتتاح شد

دومین نمایشگاه دست آفریده های عاشورایی با نمایش یک صد اثر فاخر هنری در روز سه شنبه "20 شهریور ماه " با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران و شهردار منطقه 9 در مجموعه تالار آیینه برج آزادی افتتاح شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت : هنرمند ایرانی همواره با ذوق و هنر تلاش داشته است تا تبلور جاودانگی  قیام عاشورا را با خلق آثار هنری به معرض نمایش درآورد .

دلاور بزرگ نیا  هنر را زبان و فهم مشترک تمام ملت ها در طول تاریخ عنوان کرد و افزود: آثار به نمایش گذاشته شده بیانگر یک تفکر و هویت چند هزار ساله است که دستان هنرمند به آن عینیت بخشیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران تاکید کرد آثار هنری تولید شده با موضوع عاشورا از نظر کیفیت و محتوا  این ظرفیت را دارد تا نمایشگاه دست آفریده های عاشورایی به صورت ملی و حتی بین المللی برگزار شود و این نمایشگاه به یکی از بزرگترین رویداد هنری جهان شیعه تبدیل شود.

بزرگ نیا ادامه داد : «تولیدات هنرمندان صنایع دستی با محوریت عاشورا همیشه جنبه کاربردی در مساجد ، حسینیه ها ، تکایا و دسته های عزاداری داشته است که این موضوع زیبایی کار هنرمندان را دو چندان خواهد  کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.