شنبه 30 تیر 1403

سرهنگ مجتبی نوری

فرمانده یگان حفاظت میراث استان تهران

مشخصات فردی

اطلاعات تماس

 • تلفن مستقيم: 88942784 - 88943921

سوابق تحصیلی

سوابق اجرایی

شرح وظایف

 • یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در اجرای ماده ۱۷۹ قانون برنامه توسعه اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (تنفیذی در ماده ۱۲۹ قانون برنامه چهارم توسعه) و دستورالعمل تشکیل یگان حفاظت در دستگاههای کشوری مصوب ۵/۴/۷۹ مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا برابر دستور العمل ستاد کل نیروهای مسلح و با رعایت مفاد قانون تشکیل سازمان مذکور ، مصوب ۲۳/۱۰/۸۲ مجلس شورای اسلامی و ضوابط مربوط ، اجرای مأموریت می نماید .

  – در این راستا شرح وظایفی برای یگان تعریف شده که در حین مأموریتهای عملیاتی و میدانی تحت نظارت فرمانده یگان حفاظت دستگاه مشغول بفعالیت میباشند از قبیل :
  ۱- حفاظت از تأسیسات ، اماکن ، تجهیزات ، اموال منقول و غیر منقول سازمان در سطح کشور با استفاده از طرح ها و دستورالعمل های حفاظتی ، انتظامی ، امنیتی و بهره گیری از سامانه های هوشمند و فناوری روز و بخشی از وظایف ناجا در این خصوص .

  ۲- تأمین حفظ نظم و امنیت در موزه ها ، گنجینه ها ، بناها و مجموعه های تاریخی-فرهنگی .

  ۳-انجام اقدامات لازم جهت پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث فرهنگی ، گردشگران داخلی و خارجی ، کشف جرم و دستگیری متهمین و مجرمین .

  ۴- انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از سرقت ، تعرض و تجاوز به میراث ملی ، فرهنگی و صنایع دستی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و فعالیت هایی نظیر تخریب بناهای تاریخی ، حفاری غیر مجاز ، انتقال ، قاچاق و خرید و فروش اشیاء و عتیقات جات ملی و محوطه های تاریخی در حوزه استحفاظی .

  ۵- کنترل بر ورود و خروج اشیاء و اموال تاریخی – فرهنگی و انجام اقدامات حفاظتی در حوزه استحفاظی بر اساس دستورالعمل صادره از سازمان.

  ۶- انجام وظایف قانونی در مقام ضابط خاص دادگستری در مورد جرائم مشهود در حوزه استحفاظی .

  ۷ – گشت زنی در حوزه های استحفاظی یگان به منظور حصول اطمیناناز برقراری حفاظت و امنیت

محل خدمت: تهران - خیابان کریمخان زند - خیابان به آفرین - پلاک 37 (روبروی تره بار به آفرین) - طبقه همکف