شنبه 30 تیر 1403

مژگان ژاله خاکی

مشاور مدیرکل در امور بانوان و خانواده

مشخصات فردی

اطلاعات تماس

 • تلفن مستقيم: 88897628- 021

سوابق تحصیلی

سوابق اجرایی

شرح وظایف

 • 1- هدایت، راهبری و هماهنگ‌سازی امور بانوان و خانواده به منظور ایجاد زمینه رشد و تامین همه جانبه حقوق مادی و معنوی زنان و تحکیم خانواده.
  2- سازماندهی و ساماندهی امور زنان و خانواده در راستای سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران.
  3- مطالعه و تحقیق در خصوص مسایل و مشکلات مرتبط به امور خانواده و بانوان در ابعاد زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و جهت دهی آنان به سوی سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران با رویکرد بومی و ارایه پیشنهاد‌های لازم از طریق استفاده از پژوهش‌ها و نظرات نخبگان.
  4- مطالعه و شناخت امکانات و تسهیلات مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و برنامه ریزی در جهت بهره برداری بهینه از امکانات مذکور برای تقویت جایگاه بانوان و خانواده.
  5- تعیین راهبردها و شاخص‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زنان و خانواده به منظور فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای بهبود و ارتقای سطح کیفیت مناسبات خانواده.
  6- بررسی و شناسایی موانع و مشکلات اجرای قوانین و مقررات مربوط به زنان و خانواده به منظور یافتن راه حل‌های مناسب برای رفع تنگناهای اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی زنان و تحکیم خانواده.
  7-مطالعه، بررسی و برنامه ریزی نحوه آموزش و ایجاد زمینه مساعد جهت افزایش سطح آگاهی و دانش عمومی خانواده‌ها و بانوان با توجه به خصوصیات فرهنگی و اجتماعی اقتصادی حاکم بر مناطق.
  8-حمایت و سازماندهی کانون‌های فرهنگی و اجتماعی بانوان و پشتیبانی از سازمان‌های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده به عنوان ساز و کار توسعه و ارتقای مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف.
  9- مدیریت تعامل با واحدهای دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای ذیربط در امور بانوان به منظور تبادل نظر، آگاهی از طرح‌ها و برنامه‌های سایر دستگاه‌ها و هماهنگی جهت پیشبرد امور زنان و خانواده و طریق کارگروه تخصصی زنان و خانواده.
  10-تلاش در جهت تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امورخانواده و زنان با همکاری واحد‌های دستگاه‌های ذیربط با تاکید بر اهمیت پیگیری مصوبات کارگروه تخصصی زنان، و خانواده در شورای برنامه ریزی و توسعه کشور.
  11- شناسایی مسایل و مشکلات اجرای برنامه‌های اجتماعی و رفاهی خانواده‌ها و بانوان و پیگیری از طریق مسئولین ذیربط تا رفع مشکلات.
  12-نظارت و پیگیری فعالیت کانون‌های فرهنگی اجتماعی خانواده و بانوان به منظور توسعه مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف.
محل خدمت: تهران - خیابان کریمخان زند - خیابان به آفرین - پلاک 37 (روبروی تره بار به آفرین) - طبقه دوم